ההנהגה שלנו

ד"ר מאיר בוזגלו

יו"ר תנועת תיקון

יו"ר תנועת תיקון, היה הראשון, בשנת 1999, להשמיע את הקול היהודי-מסורתי בגלוי ובגאווה. הוא גם זה שחשף לעולם התרבות הישראלי את הפיוט, שמאז הפך לאלמנט מרכזי ביצירה המוסיקלית הישראלית בת-זמננו. ד"ר בוזגלו הינו מרצה בכיר לפילוסופיה של המתמטיקה במחלקה לפילוסופיה באוניברסיטה העברית ומומחה לכתבי הרמב"ם. הוא כתב ספרים ומאמרים רבים ומנהל עמוד פייסבוק פעיל עם אלפי עוקבים המקיימים שיח ערני על  יהדות, מסורתיות, ישראליות ועוד.

ענבר הרוש גיטי

מנכל"ית תנועת תיקון

פעילה חברתית בתחומי לכידות חברתית, מוביליות ואסטרטגיה לשינוי חברתי. בעברה הייתה מנכ"לית תנועת "אחריי!", מנכ"לית פנימה וכיום מקדמת פרויקטים חברתיים רבים. לענבר תואר ראשון ושני מהאוניברסיטה העברית בירושלים, מתמחה במדיניות ציבורית ומלווה סטודנטים בקידום תהליכי מדיניות.

ד"ר יהודה מימרן

פסיכולוג קליני בהכשרתו וד"ר לחינוך יהודי מהאוניברסיטה העברית. ד"ר מימרן היה ממייסד-שותף של ארגון "מעיינות לחינוך" והיה מנהל של המחלקה למעורבות חברתית של קרן אייסף. הוא גם היה ממקימי "ממזרח שמש" וייסד את רשת בתי הספר "מורשה" לחינוך ממלכתי-דתי, אשר מונה כ- 50 בתי ספר ברחבי הארץ. היום הוא מכהן בתפקיד מנכ"ל "כל ישראל חברים – אליאנס" וחבר בוועדת ארז ביטון להעמקת זהות קהילות המזרח ויהדות ספרד במערכת החינוך וראש תת הוועדה לענייני הגות.

פרופ' חביבה פדיה

ראש מרכז אליישר לחקר תרבות יהדות ספרד והמזרח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. חוקרת עמיתה במרכז מצוינות "דעת המקום" – המרכז לחקר תרבויות מקום בעולם היהודי בעידן המודרני. סופרת ומשוררת זוכת פרסים, לרבות פרס נשיא המדינה (2004).

עשייתה בתחום המוזיקה חוללה שינוי בזמר העברי ובין השאר, הקימה את להקת אנסנבל היונה, יזמה, ניהלה והפיקה אלבומים ואירועי מוזיקה ורבים.

פנינה לואיס

בעלת מספר תארים מהאוניברסיטה העברית: בכימיה, בהוראת המדעים ובניהול עמותות. עסקה בהוראת מתמטיקה, כימיה ויהדות. שימשה בתפקידי ניהול רבים, ביניהם מנהלת מחלקת חינוך ומנכ"לית קרן עירונית שאותה הקימה. כמו כן ניהלה עמותות בתחום המוזיקה ויהדות, וכן בעמותות התומכות באוכלוסיות מוחלשות כגון האגודה לסוכרת נעורים, עמותה לגרושות מהחברה החרדית ועמותה לטיפול בהפרעות אכילה בחברה החרדית והדתית. יחד עם בעלה יזמה פרויקט ייחודי במשרד התיירות לחיזוק הקשר עם אומות העולם. חותרת ופועלת למען תיקון בתחומי החברה והקהילה.

ד"ר רות קבסה

מנכ"לית "שערים – מגשימים יהדות ישראלית" ומייסדת מיזם שבת  UNPLUGGED, חקרה את הקשר בין אתוס משותף ויכולת משילות בישראל כהנה כחוקרת אורחת באוניברסיטת  UCLA בקליפורניה ולפני כן, כראש תחום מנהיגות וממשל במכון למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל. בוגרת תכנית העמיתים של מנדל, שם התמקדה בפיתוח הרעיון של ערכים יהודים במדיניות ציבורית בישראל.

עו"ד שגית פרץ-דרעי

עורכת דין עצמאית. מלמדת ומרצה במגוון מוסדות ובתי מדרש בארץ ובעולם בנושאי יהדות, משפט, פמיניזם, מזרחיות, תלמוד והלכה ספרדית. פעילה חברתית ופוליטית.